دکتری تخصصی .Ph.D

دکتری تخصصی .Ph.D

فهرست[مخفی]

این دوره شامل انجام تحقیقات در یک پروژه تحقیقاتی در موضوع انتخابی خودتان زیر نظر سوپروایزر به صورت گسترده و پایدار است و نتایج آن در پایان نامه دکترا منعکس و ارائه می‌شود و بالطبع به دانش رشته مورد نظر شما نوآوری، عملکرد حرفه ای و آگاهی های فرهنگی را بهمراه خواهد داشت. این دوره ممکن است به صورت تحقیقاتی (By Research) و یا همراه با اخذ واحدهای درسی (By Course) باشد. محور اصلی در مقطع دکتری انجام یک پروژه تحقیقاتی است ولی اخذ واحد های درسی هم مکمل دانش و آگاهی های متقاضیان می‌باشد.

شرایط اخذ درجه PhD  در کشور اسپانیا به شرح زیر است: 

1- داشتن معدل بالاتر در مقطع کارشناسی ارشد ( 17 و یا بیشتر)

2- داشتن استاد راهنمای مناسب با رشته تحصیلی

3- اخذ معرفی نامه حد اقل از 3 نفر از اساتید دوره کارشناسی ارشد

4- داشتن مقالات بین المللی ISI  و JCR که در مجلات معتبر چاپ شده باشد.

5- نگارش SOP

6- نگارش پروپوزال قوی پایان نامه  به زبان انگلیسی جهت ارائه به سوپر وایزر

7- داشتن رزومه علمی قوی

8- اخذ نامه عدم منع تحصیل از وزارت علوم یا وزارت بهداشت

9- مدت تحصیل در این مقطع حد اقل 3 سال است و دوره ها علاوه بر زبان اسپانیایی به انگلیسی هم برگزار می شود.

10- برای دانشجویان ممتاز در صورت داشتن رزومه قوی شانس اخذ پذیرش همراه با کمک هزینه تحصیلی بیشتر است.

11- شروع دوره ها معمولا شهریور ماه ( سپتامبر) است.

12- شهریه سالانه در دانشگاههای دولتی بین 400- 500 یورو می باشد.

13- دانشجویان در این دوره 20 ساعت در هفته اجازه کار دارند.

14- داشتن ضمانت نامه ملکی و تمکن مالی قابل قبول برای اخذ ویزا ضروری است.

شرایط اخذ بورسیه در مقطع دکتری

1- معدل لیسانس و فوق لیسانس بالای 18

2- دارا بودن مقالات منتشر شده در ژورنال‌های معتبر و ISI، کتاب تألیفی یا ترجمه

3- سابقه کار مرتیط با رشته تحصیلی و پژوهشی

4- دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا اسپانیایی (حداقل آیتلس 6.5 یا حداقل B2 زبان اسپانیایی)

5- داشتن هر نوع فعالیت علمی، شرکت در مسابقات علمی، سمینارها و اختراعات و...

6- دارا بودن طرح پژوهشی و پروپوزال

تحصیل رشته‌های پزشکی

افرادی که مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی معتبر دارند و داوطلب ادامه تحصیل در رشته های پزشکی هستند ابتدا بایستی در کالج زبان اسپانیایی بمنظور یادگیری زبان و دروس ریاضی- فیزیک – شیمی و زیست شناسی ثبت نام کنند و پس از گذراندن کالج به مدت یک سال در امتحان ورودی بنام اوند ((Uned شرکت کنند. امتحان شامل دروس ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی و زبان اسپانیایی است. تحصیل در دوره های پزشکی معمولا به زبان اسپانیایی بوده ولی در اغلب دانشگاههای خصوصی به زبان انگلیسی هم ارائه می شود.

طول مدت تحصیل برای رشته پزشکی 6 سال است. در 3 سال اول دروس علوم پایه و در 3 سال دوم دروس بالینی تدریس می شود. داوطلبان باید به زبان اسپانیایی تسلط کامل داشته باشند.
طول مدت تحصیل در رشته های داروسازی، دندانپزشکی و دامپزشکی هر کدام 5 سال و برای رشته پرستاری 4 سال می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاههای دولتی بین 1000-2000 یورو در سال است ولی در دانشگاههای خصوصی سالیانه بین 10000-15000 یورو می باشد. ضمنا دانشجویان 20 ساعت در هفته اجازه کار دارند.

تحصیل در دوره MBA
Master of Business Administration

این دوره همان کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی است و تمام مهارت های مورد نیاز برای پیشرفت در تجارت به شما آموزش داده می شود.
هدف این دوره ارتقاء اطلاعات متقاضیانی است که در تجارت افراد حرفه ای هستند و می خواهند در سطح بالاتری آموزشهای لازم را دریافت کنند. با تحصیل در این دوره دانشجویان می توانند از ترفیع و پیشرفت چشمگیر شغلی برخوردار شوند که ممکن است قبلا در دسترس آنها نبوده است. شما می توانید در یک دوره MBA عمومی تحصیل کنید یا در یک دوره تخصصی تر که به شرایط خودتان و اینکه چقدر حرفه شما ترسیم شده است بستگی دارد.

مهارتهایی که دوره MBA ، ایجاد می کند مهارت هایی هستند که می توانید در هر جایی از آن استفاده کنید. هیچ سازمانی اعم از دولتی ، خصوصی، غیر انتفاعی و مالی بدون بخش حسابداری یا حد اقل یک عملیات بازیابی نوپا کار نمی کند. در این دوره به شما آموزش داده می شود که چگونه این کار ها را به صورت نظری انجام دهید و مثالهایی از نحوه اجرای آنها در هنگام اجرای بهینه ارائه می دهد. این مهارت ها برای هر کارفرمایی نوعی سرمایه و دارایی محسوب می شود.
دوره های MBA ممکن است پاره وقت یا تمام وقت باشد و معمولا 1-2 سال طول می کشد که بستگی به انتخاب گرایش و یا نوع دوره ( پاره وقت – تمام وقت ) است که شما انتخاب می کنید.
دوره MBA متقاضیان زیادی دارد. دارندگان این مدرک تحصیلی سریع تر از همتایان خود ارتقاء پیدا می کنند و به علت مجموعه ای از توانایی های کامل خود زود موفق می شوند. این دوره در کشور اسپانیا در دانشگاههای دولتی و خصوصی و نیز Business Schools به زبان های انگلیسی و اسپانیایی ارائه می شود.

آخرین تغییر در شنبه, 16 بهمن 1400 16:08

پیام بگذارید

موسسه سفیران آفتاب سپنتا با مجوز وزارت علوم، تخصصی‌ترین موسسه اعزام دانشجو به اسپانیا می‌باشد.

هدف ما تحقق رویاهای شماست...

آدرس:

تهران، خیابان اندرزگو، بلوار کاوه، خیابان مطلبی نژاد، ساختمان بنیان کاوه

دفتر ایران:

02126603615

شماره همراه:

09194978538

دفتر اسپانیا:

0034653423013