دانشگاه آلکالا

دانشگاه آلکالا

دانشگاه دولتی است که در شهر آلکالا د هنارس در 35 کیلومتری شمال شرقی مادرید قرار دارد.

در سال 1499 میلادی تاسیس شده است و یکی از قدیمی ترین دانشگاههای اروپا است. بیش از 28000 دانشجو و متجاوز از 2500 عضو هیات علمی دارد. در 43 رشته کارشناسی در زمینه های هنر وعلوم انسانی، حقوق و علوم اجتماعی، علوم ، علوم بهداشتی، مهندسی و معماری برنامه های درسی را ارائه می دهد و تقریبا 200 هزار نفر دانشجو در این مقطع به تحصیل مشغولند. بعلاوه در 46 دوره کارشناسی ارشد و 26 برنامه دکترا ،در پنج شاخه علمی دانشجو تربیت می کند که شامل هنر و علوم انسانی ، حقوق و علوم اجتماعی، علوم بهداشتی و مهندسی معماری می باشد. برخی از رشته های تحصیلی در این دانشگاه بصورت دو زبانه تدریس می شود و دانشجویان این فرصت را دارند که حدود نیمی از واحد های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی بگذرانند.
دانشگاه الکالا بطور قاطعانه متعهد به تحقیق ، نوآوری و فناوری، همکاری با صنعت و تجارت و پایداری حفاظت از محیط زیست است. این امر مهم توسط بیش از 2300 دانشجوی بین المللی که در حال حاضر در این دانشگاه تحصیل می کنند محقق شده است.
دارای 14 کتابخانه است که در سه پردیس مختلف قرار دارد.فعالیتهای دانشگاه در زمینه های علوم انسانی، معماری، علوم اجتماعی، حقوق و اقتصاد در پردیس اصلی در شهر آلکالا انجام و توسط اساتید تدریس می شود. دانشکده های علوم محیطی، زیست شناسی ، داروسازی، پزشکی، شیمی، پرستاری، فیزیوتراپی، علوم محاسباتی و دانشکده پلی تکنیک پیشرفته در خارج از آلکالا قرار دارد. مدارس تربیت معلم، علوم بازرگانی، پرستاری، مهندسی ساختمان و گردشگری همگی در پردیس گوادالافارا واقع شده است. این دانشگاه دارای چهار بیمارستان آموزشی مرتبط، سه موسسه دانشگاهی چند رشته ای، دو پارک علم و فناوری و تاسیسات متعدد دیگر است که به تحقیقات تجربی و زیست پزشکی اختصاص داده شده است.

آخرین تغییر در پنج شنبه, 25 فروردين 1401 22:53
بیشتر در این مجموعه: « دانشگاه پومپئو فابرا

پیام بگذارید

موسسه سفیران آفتاب سپنتا با مجوز وزارت علوم، تخصصی‌ترین موسسه اعزام دانشجو به اسپانیا می‌باشد.

هدف ما تحقق رویاهای شماست...

آدرس:

تهران، خیابان اندرزگو، بلوار کاوه، خیابان مطلبی نژاد، ساختمان بنیان کاوه

دفتر ایران:

02126603615

شماره همراه:

09194978538

دفتر اسپانیا:

0034653423013